Coraz więcej ludzi spogląda na żywność w niezwykle baczny sposób i wybiera wyłącznie produkty zdrowe i najwyższej jakości. Warto zdecydować się na składniki najlepsze oraz naturalne, bo mogą one doskonale wpłynąć na stan naszego zdrowia.

 Ostatnimi czasy coraz pokaźniejszą popularnością raduje się olej kokosowy, na którego punkcie świat nieomalże oszalał – wolno oznajmić, że jest to niemal światowy hit. Nadaje się on zarówno do celów kulinarnych, jak i kosmetyczny. Dietetycy coraz to częściej faworyzują smażenie potraw naturalnie z wykorzystaniem oleju kokosowego. 

 

 

Skąd wziął się fenomen tego oczywistego składnika?

Olej kokosowy ma wiele przeznaczeń w kuchni. Wolno na nim piec, smażyć oraz dodawać go do ciast i deserów. Przede wszystkim, pali się on w niesłychanie wysokich temperaturach. Poza tym, ma przyjemny smak oraz bardzo delikatny zapach, który dodaje potrawom nieco orientalnej nuty. Na bazie oleju kokosowego można piec wyśmienite ciasta, jakkolwiek równie przyzwoicie można na nim smażyć ryby lub drób. Olej nie ma wyraźnego smaku, a w takim razie można z niego wykorzystywać wszechstronnie.

 Wiele osób użytkuje olej kokosowy zamiast masła. Można dodawać go do past, zapiekanek, czy również tart, zamiast masła. Można w związku z tym korzystać z niego na ciepło, jak oraz na zimno. Dzięki temu, że się nie przypala, wolno smażyć na nim w niezwykle wysokich temperaturach.

Bez żadnych zahamowań należy wiedzieć jaki olej wybrać – najlepszym typem jest ten nierafinowany, jakiego tłoczenie odbywa się na zimno. 

Zachowuje on bowiem wtenczas najwięcej wartości oraz jest dla nas najlepszy. Ten cudowny olej nie zostaje bez znaczenia również w stosunku do osób pragnących się odchudzać – oto kilka powodów:

Olej ten ma niezmiernie przydatny wpływ na zwalczanie otyłości, głównie brzusznej.

Przez organizm użytkowany jest on do spalania kalorii oraz produkcji energii do dyspozycji na cały dzień.

Nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu, głównie w miejscach nadrzędnych, jak brzuch i uda.

Olej kokosowy obniża pułap cholesterolu.

Pomaga również we wchłanianiu się różnych witamin do stworzonego przez nas organizmu. Polecany jest zwłaszcza wraz z warzywami, aby organizm łatwiej przyswoił zawarte w nich witaminy.

Sporo osób używa również oleju kokosowego do celów kosmetycznych. Wspaniale nadaje się on zamiast balsamu do ciała lub olejku. Poza tym, wolno go wykorzystywać do produkcji kosmetyków, kremów oraz maseczek. Sporo osób myje zęby naturalnie przy wsparciu oleju kokosowego. 

Ma on perfekcyjne właściwości nawilżające oraz natłuszczające. Bezbłędnie sprawdzi się w następstwie tego także na włosy oraz paznokcie i wzmocni je oraz odżywi. W wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystywany jest jako wymiennik dla syntetycznych olejków.

Najświeższe badania wskazują również, że olej kokosowy ma cudowne zastosowania medyczne. Często okazuje się on przydatny w walce z chorobami nowotworowymi, a również ze wszelkimi stanami zapalnymi w naszym organizmie. Dzięki temu, że zwiększa wchłanianie witamin i pobudza przemianę materii, polecany jest w głównej mierze w terapii otyłości oraz przy próbach zrzucenia nadmiaru wagi. Porywającej jakości olejem kokosowym jest na przykład olej kokosowy tłoczony na zimno osiągalny w sklepie internetowym green-spoon.com.

W istocie warto zaciekawić się tym produktem – jego korzystny wpływ odczuje się niezwykle znamiennie!