by

In:

Możliwość komentowania Niedroga odzież używana została wyłączona

Każda dama chce wyglądać modnie. Mężczyźni wbrew obiegowym przeświadczeniom, wcale nie pozostają w tym temacie w tyle. To mydlenie oczu, że tylko płci pięknej zależy na porządnym oraz ładnym ubraniu. Nie ulega kwestii także uniwersalnie, że moda przynosi pewien wydatek pieniężny oraz pomimo wielu punktów sprzedaży z odzieżą, nie stać nas na to, co byśmy pragnęli mieć w szafie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych przybyła do nas moda punktów sprzedaży z ubraniami z drugiej ręki. Znane są one na Zachodzie Europy od pokoleń oraz tworzą dzisiaj stałą część krajobrazu dużej grupy miast i miasteczek. W Polsce takie punkty oznaczane są lumpeksami oraz mają poniekąd pejoratywną elokwencję. W pierwszej kolejności kojarzono je z punktem, gdzie zaopatrują się najbiedniejsi. Następnie kilkukrotnie demonstrowało się, że w lumpeksach są dary z pomocy społecznej w Anglii lub Irlandii. Pomnimy afery o importowanych okryciach z Niemiec, jakie były przeznaczone na zutylizowanie.

Zachód absolutnie inaczej odbiera takie sklepy. Wolno się tam zaopatrzyć w kultowe oraz luksusowe ubrania, jakie mimo upływu czasu są bezustannie na topie. Minionymi laty odzież używana, second handy Soulfashion stała się pewnego rodzaju miarą bycia na czasie. Podstawową różnicą między lokalnymi a zachodnimi szmateksami jest fakt, iż zależnie od kraju zupełnie inaczej odbieramy towar jaki mają do zaproponowania. Punkty sprzedaży z używaną odzieżą robią się raz za razem atrakcyjniejsze. Ma to swoją właściwą domenę. Bowiem robiąc w nich zakupy możemy zaoszczędzić na swoich ciuchach. Nie oznacza to, że w szafie musimy posiadać wyłącznie odzież używaną. Bo za mniejsze finanse możemy też ubrać się na wyprzedażach. Posiadamy tam niemniej jednak do czynienia z artykułem, jaki wykonywany jest w kilku takich samych egzemplarzach. Jeśli więc pragniemy wyglądać oryginalnie to bądź powinniśmy udać się do markowego sklepu lub pójść do butiku naturalnie z odzieżą używaną. W nich odszukamy produkty, które osiągalne są w pojedynczych egzemplarzach. Odzież stosowana kojarzy się jedynie z ciuchami, jakie były noszone wcześniej, a w następnej kolejności wyrzucone. Ale niesłychanie często jesteśmy w stanie w tych punktach sprzedaży dostać ubrania z metkami. Ciuchy, jakie były zakupione, jednak nienoszone. Każdej damie zdarza się kupić bluzkę, sukienkę lub spodnie, jakie po zakupie przestały się jej podobać oraz najzwyczajniej w świecie leżą przez parę lat w szafie. Takie ubrania także w sklepowych pudłach są kultowe.

Tags: , ,