Jako, że whisky nie jest opatentowana dla jakiegoś konkretnego rejonu, scharakteryzowanie jej jest wręcz niedopuszczalne. Przetwarzana jest przez wiele krajów na świecie, oprócz tego w różnych standardach i za pomocą różnych formuł.

Najistotniejszymi państwami, z których pochodzi Whisky są Szkocja, Ameryka oraz Irlandia. Woda istnienia jak zwali ją mnisi i ognista woda oznaczana tak przez południowo-amerykańskich Indian, fabrykowana jest z przeróżnych mieszanek ziaren. Szkocka Wyspa, produkowana jest w 100% z jęczmienia bądź jego słodu oraz dorasta ponad trzy lata w beczkach dębowych. Amerykańska Whiskey fabrykowana z kukurydzy, pszenicy, jęczmiennego słodu, żyta, dojrzewa troszkę krócej, ponieważ jedynie 2 lata. Najpopularniejszymi wariantamishot kamikadze Amerykańskiej są Bourbony i Tennessee Whiskey. Irlandzka Whisky honorowana przez dużą grupę jako najstarsza, mama wszelkich innych, nie szczyci się arsenałem rodzajów oraz tak dużą popularnością jak Szkocka czy Amerykańska. Mimo problemów gospodarczych, Whisky ta jest dalej fabrykowana wyłącznie ze słodu jęczmiennego lub ewentualnie samego jęczmienia.  mleczne drinki to jedne z wytrawnych alkoholi, polegających na destylacji trzech elementów jęczmienia, wody i drożdży. Autentyczna i najlepsza whisky to szkocka whisky, w następstwie tego też innowacyjna whisky ma obowiązek być destylowana w Szkocji, jest to zdecydowanie ekspert pośród rożnych typów whisky. Za najwytrawniejszą whisky uchodzi whisky słodowa, która ma być produkowana jedynie z jednego rodzaju jęczmienia w jednej destylarni, jest to niewątpliwe rzadki proces, skutkiem tego także whisky ta jest niezmiernie droga.


Whisky musi obejmować minimalnie 40% objętości alkoholu, tudzież maksymalnie 94,8%. Dodatkowo korzystna gatunkowo whisky dorasta przez minimum 3 lata oraz to w wskazanych beczkach po nie znacznie więcej aniżeli 700 litrów jednorazowo. Jeżeli chcemy zrobić stosownego drinka powinniśmy mieć wiele towarów. W co warto się zaopatrzyć? Przede wszystkim w alkohol, innymi słowy wódkę, wino, Brendy, whisky oraz dużo innych. Ale to nie komplet. Drink nie składa się wyłącznie z podstawowego alkoholu. Mamy prawo jakkolwiek mieszać kilka typów alkoholi, ale należy zachować przy tym ostrożność. Poza trunkiem powinniśmy zaopatrzyć się również w owoce, jakie użyjemy do drinka. To oczywiście one mają przyciągnąć oko oraz odmienić smak drinka na lepsze.


Na polepszenie smaku dobre jest też użycie rozmaitych napoi, taki jak tonik lub ewentualnie cola. Ale należałoby używać także oczywistych owoców. Ma prawo to być na przykład banan, pomarańcza, kiwi oraz dużo innych, wszystko zależy od predyspozycji. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć faktycznie cudowny smak drinka. Poza tym możemy uzyskać niezły kolor drinka. Zalet jest w rzeczy samej wiele. Najzwyczajniej w świecie wystarczy próbować robić samemu. W pewnym czasie zacznie nam wychodzić, jednak nie poprzestaniemy na laurach, ale będziemy chcieli tworzyć coraz to nowsze drinki. Tak więc aby zrobić drinka nie powinniśmy strwonić ogromnej ilości pieniędzy. Poza tym nie musimy chodzić do wielu sklepów. Wystarczy jedynie wybrać się do okolicznych punktów sprzedaży i z pewnością wszystko do drinków odnajdziemy.

A po imprezie: sprawdzone sposoby na kaca